cover

استایل‌های ترانه علیدوستی در نقش‌های مختلف

ترانه علیدوستی نوزده ساله دانش‌آموز رشته تجربی بود که در سال ۱۳۷۹ در کلاس‌های بازیگری امین تارخ شرکت کرد و پس از آن برای فیلم «من ترانه ۱۵ سال دارم» تست داد و با اکران این فیلم در سال ۱۳۸۰ وارد سینمای ایران شد. در مطالب پیشین منتشر شده در این وبلاگ درباره نقش تأثیرگذار و مهم طراح لباس در شکل‌گیری شخصیت یک بازیگر در یک نقش خاص صحبت کردیم؛ این‌بار استایل‌های ترانه علیدوستی را در دوران حرفه‌ای ۱۹ ساله‌اش در سینمای ایران در نقش‌های مختلف مرور می‌کنیم.

من ترانه ۱۵ سال دارم، ۱۳۸۰

ترانه علیدوستی در این فیلم نقش دختری بی‌سرپست را ایفا می‌کند که مادرش را از دست داده و پدرش در زندان است؛ او دوران شاد کوتاهی در ازدواجی کوتاه با مردی ثروتمند دارد. علی عابدینی در صحنه‌های شاد او استایلی سبز و پس از آغاز مشکلات، استایلی تمام مشکی برای ترانه در نظر گرفته است.

6

شال زنانه حریر پلیسه ریز سبز تیره Sora

شال زنانه حریر پلیسه ریز سبز تیره Sora

شهر زیبا، ۱۳۸۲

ترانه علیدوستی در این فیلم در نقش خواهری دلسوز تلاش می‌کند برای دوست برادر جوانش که متهم به قتل است از خانواده شاکی رضایت بگیرد. طراح لباس منتخب اصغر فرهادی، کیوان مقدم برای استایل فیروزه در این فیلم روسری‌های با درون‌مایه بنفش با مانتوهای تیره را مناسب دانسته است.

3

​روسری زنانه حریر دست دوز بنفش Market Scarf

​روسری زنانه حریر دست دوز بنفش Market Scarf

چهارشنبه‌سوری، ۱۳۸۴

روح‌انگیز، دختر جوانی که در شرکت خدمات نظافتی کار می‌کند و در حال فراهم کردن مقدمات ازدواجش است در روز چهارشنبه سوری برای کار به خانه‌ای می‌رود و درگیر مشکلات درونی آن خانواده می‌شود. حسین مجد در این فیلم ترکیب بافت وشال در تنالیته‌های متفاوت رنگ قهوه‌ای را برای این دختر از قشر ضعیف جامعه در نظر گرفته است.

1

​شال زنانه نخی زنبوری 2.5 متری قهوه ای Market Scarf

​شال زنانه نخی زنبوری ۲.۵ متری قهوه ای Market Scarf

کنعان، ۱۳۸۶

ترانه علیدوستی در این فیلم نقش دانشجویی را بازی می‌کند که پس از آنکه عاشق استادش می‌شود با او ازدواج می‌کند اما بعد از ده سال تصمیم می‌گرد همسرش را ترک کرده و به کانادا مهاجرت کند. امیر اثباتی، بسته به شرایط روحی مینا در قسمت‌های عاشقی و جدایی از رنگ‌های سبز و زرشکی در استایل ترانه استفاده کرده است.

5

​شال زنانه نخی مشکی اکلیلی Sora

​شال زنانه نخی مشکی اکلیلی Sora

درباره الی، ۱۳۸۷

الی مربی مهد کودکی است که رابطه خوبی با نامزدش ندارد و دوستانش می‌خواهند او را در سفری به شمال با مرد دیگری به نام احمد که به تازگی از آلمان برگشته است آشنا کنند. مهرداد میرکیانی، طراح لباس این فیلم استایلی کژوال با ترکیب شلوار جین، مانتو مشکی و شال زرشکی در نظر گرفته است.

2

​شال زنانه نخی قرمز میس اسمارت

​شال زنانه نخی قرمز میس اسمارت

فروشنده، ۱۳۹۴

ترانه علیدوستی در این فیلم نقش بازیگر تئاتری را ایفا می‌کند که با عماد که معلم و فعال تئاتر است ازدواج کرده و طی یک جریان عجیب در حمام خانه‌اش مورد تعرض قرار گرفته است. سارا سمیعی برای صحنه‌های پیش از تجاوز از ترکیب رنگ‌های آبی و قرمز برای رعنا استفاده می‌کند و پس از تجاوز رنگ لباس‌های او نیز همراه با روحش تیره می‌شود.

4

​شال زنانه مجلسی مخمل قرمز گلدار Market Scarf

​شال زنانه مجلسی مخمل قرمز گلدار Market Scarf

0 پاسخ

ارسال یک پاسخ

در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>