cover

استایل‌های محمدرضا گلزار در نقش‌های مختلف

محمدرضا گلزار اولین بار در ۲۲ سالگی در فیلم پرفروش و ماندگار «سام و نرگس» به کارگردانی ایرج قادری ایفای نقش کرد و وارد سینمای ایران شد. او درواقع کشف ایرج قادری فقید است. پیش از این گلزار در ۲۱ سالگی با وجود مخالفت خانواده‌اش یکی از نوازندگان گروه آریان بود و ورزش والیبال را به صورت حرفه‌ای دنبال می‌کرد. محمدرضا گلزار خواسته یا ناخواسته تبدیل به نماد جوان عاشق‌پیشه و ثروتمند در سینمای ایران شده است. البته او در نقش‌های متنوعی بازی کرده است و همواره جوانی از قشر غنی جامعه نبوده است اما شاید آن نقش‌ها به یاد ماندنی‌تر بوده‌اند و در ذهن ما بیشتر جای گرفته‌اند. با هم استایل‌هایی که طراحان لباس در این ۲۰ سال برای نقش‌های او در نظر گرفته‌اند را مرور می‌کنیم.

1

 

سام و نرگس، ۱۳۷۹

سام و نرگس اولین تجربه حضور گلزار در پرده سینما بود. او نقش جوان عاشقی را بازی می‌کرد که به اشتباه متهم به قتل برادر دختر مورد علاقه‌اش شده بود. شیوا رشیدیان برای سام، جوانی که گرفتار عشقی ممنوعه می‌شود در بیشتر سکانس‌ها از ترکیب پیراهن و تی‌شرت و رنگ‌های در تنالیته آبی و سفید استفاده کرده است.

4

​پیراهن مردانه آبی تیره ادموند

​پیراهن مردانه آبی تیره ادموند

 

شام آخر، ۱۳۸۰

محمدرضا گلزار در این فیلم هم درگیر عشقی ممنوعه می‌شود اما این بار از نوع استاد و شاگرد. مانی دانشجویی است که عاشق استاد خود می‌شود و با او ازدواج می‌کند. علی عابدینی هم برای نقش مانی استایل جوان‌پسند آن سال‌ها یعنی ترکیب پیراهن و تی‌شرت را برگزیده است.

6

​پیراهن مردانه قهوه ای ادموند

​پیراهن مردانه قهوه ای ادموند

 

کُما، ۱۳۸۲

محمدرضا گلزار در این فیلم نقش جوانی ثروتمند را بازی می‌کند که قصد مهاجرت از ایران را دارد اما پیش از رفتن در یک تصادف که منجر به مرگ پدر جوانی از قشر ضعیف جامعه می‌شود درگیر ماجراهایی می‌شود. حسین مجد در بیشتر صحنه‌ها برای جوانی خوش‌تیپ از قشر مرفه از پیراهن‌های متنوع در استایل کژوال استفاده کرده است.

7

پیراهن مردانه نخی نسکافه ‌ای والیانت

پیراهن مردانه نخی نسکافه ‌ای والیانت

 

آتش‌بس، ۱۳۸۵

گلزار در این فیلم نقش مهندس جوانی را بازی می‌کند که علی‌رغم عشقی که نسبت به همسرش دارد در روابط عاطفی درگیر مشکلات می‌شود و برای رفع این مشکلات به روانپزشک مراجعه می‌کند. محمد نیک‌بین برای نقش یوسف استایل‌های جوان‌پسند کژوال با شلوار جین و کت تک در نظر گرفته است.

2

​پیراهن مردانه سفید ناوالس

​پیراهن مردانه سفید ناوالس

 

 

مجنون لیلی، ۱۳۸۶

باز هم گلزار و ماجرای عاشقانه‌ای دیگر! این‌بار محمد رضا گلزار عکاسی است که عاشق دندانپزشک خود می‌شود و باز هم تصادف می‌کند و درگیر ماجرای پیچیده دیگری می‌شود. بسام موسوی برای فرهاد در سکانس‌های ابراز علاقه به روش‌های مختلف از رنگ‌های روشن متنوع و پس از به ثمر رسیدن عشقش از رنگ سفید استفاده کرده است.

8

​تی شرت مردانه آستین بلند یقه گرد نخی شیری چوبار

​تی شرت مردانه آستین بلند یقه گرد نخی شیری چوبار

 

سلام بمبئی، ۱۳۹۵

بله گلزار هنوز هم عاشق است اما مرفه نیست! این بار او در هند در حال تحصیل عاشق هم‌کلاسی خود در دانشکده پزشکی می‌شود که با او اختلاف طبقاتی زیادی دارد و خانواده دختر با ازدواجشان مخالفند. مجید میرفخرایی هم برای علی استایل‌های کژوال با ترکیب تی‌شرت و پیراهن‌های رنگ روشن در نظر گرفته است.

5

تی شرت مردانه یقه گرد نخی سفید JPA

تی شرت مردانه یقه گرد نخی سفید JPA

 

رحمان ۱۴۰۰، ۱۳۹۸

این‌بار گلزار چندان عاشق نیست اما همچنان مرفه است. او در نقش آقازاده‌ای ظاهر می‌شود که بسیار مغرور و سرکش است اما پس از فرار از حادثه‌ای مرگ‌آور متنبه و اصلاح می‌شود. محسن غلامی و آرتا ماهان برای اشکان سرکش از رنگ‌های در تنالیته قرمز و پس از اصلاح از کت و شلوار طوسی و سرمه‌ای استفاده کرده‌اند.

3

کت مردانه طوسی Borcello

کت مردانه طوسی Borcello

 

0 پاسخ

ارسال یک پاسخ

در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>