cover

استایل‌ شخصیت‌های انیمیشن Soul

انیمیشن “Soul” می‌تواند پس از «کارخانه هیولا»، “Up” و “Inside Out” چهارمین اثر ماندگار از پیت داکتر باشد. این انیمیشن‌ساز آمرکایی تا کنون نامزد هشت جایزه اسکار شده است! انیمیشن Soul هم مانند ساخته پیشین پیت داکتر، Inside Out ماهیتی فلسفی و روانشناختی دارد. Soul داستان یک معلم موسیقی به نام جو گاردنر است که در میانسالی همچنان به دنبال رویای موزیسین شدن و اجرا روی صحنه است. در این مطلب برخی از استایل‌هایی که انیماتورها برای شخصیت‌های این انیمیشن در نظر گرفته‌اند مرور می‌کنیم؛ سعی کردیم در این مطلب از بیان خط داستانی انیمیشن خودداری کنیم تا این چند خط برای خوانندگانی که قصد دیدن این انیمیشن را دارند خطر اسپویل شدن نداشته باشد.

1

 

معلم موسیقی

جو گاردنر در نقش یک معلم موسیقی متوسط از قشر متوسط جامعه در استایلی آشنا ظاهر می‌شود. بافت، شلوار کتان و کیف دستی. استایلی که تقریبا همه معلم‌های مدرسه‌مان را در آن دیده‌ایم.

2

 

لباس رسمی

جو گاردنر به عنوان معلمی از سطح متوسط تنها یک دست کت و شلوار دارد که برای مجالس رسمی از آن استفاده می‌کند. این کت و شلوار قهوه‌ای است که با پیراهن سفید و کراوات راه‌راه ترکیب می‌شود.

3

 

موزیسین

جو گاردنر روی صحنه اما کت و شلواری مخصوص اجرا دارد. او برای اجرا یک دست کت و شلوار سرمه‌ای دارد که با پیراهن و کراوات مشکی می‌پوشد.

8

 

مادر

مادر جو گاردنر یک زن سالخورده است که همچنان مجبور است برای امرار معاش کار کند. او صاحب یک خیاطی است و معتقد است با موسیقی و هنر نمی‌توان خرج زندگی را درآورد و از پسر خود ناراضی است. او را در بیشتر سکانس‌های انیمیشن با یک تونیک بافت قرمز و فریم عینک کرم می‌بینیم.

5 (1)

 

پدر

پدر جو گاردنر که خود به سبک و موسیقی جز علاقه‌مند بوده است در واقع کسی است که ریشه عشق به موسیقی را در وجود پسرش دوانده و جو هربار که به موسیقی فکر می‌کند پدرش را در یک تی‌شرت سبز با یقه سفید به یاد می‌آورد.

5

 

اسطوره

دوروتا ویلیامز اسطوره موسیقی جز جو گاردنر است و همانطور که انتظار می‌رود مانند ستاره‌های جز با یک لباس یک‌سره براق و در تنالیته رنگی مشکی و زرشکی روی صحنه و در حال نواختن دیده می‌شود.

6

 

0 پاسخ

ارسال یک پاسخ

در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>