cover

۱۲ استایل که به وسیله بازیگران ترند شد (بخش دوم)

بازیگران و سلبریتی‌ها نقش پررنگی در دنیای مد و فشن دارند؛ نقش این سلبریتی‌ها در همه‌گیر کردن بعضی از ترندها و کمک به رشد آن‌ها انکار ناپذیر است. بسیاری از بازیگران معروف و پرطرفدار تنها با یک بار پیروی از برخی ترندها باعث ترویج گسترده آن می‌شوند؛ اما تنها نقش بازیگرها در شکل‌گیری این ترندها پیروی و همه‌گیر کردن برخی از آن‌ها نیست. بعضی از ترندهای آرایشی با توجه به استایل این بازیگرها به وجود آمده و شکل گرفته است.

در این مطلب با ۱۲ ترند دنیای فشن که توسط بازیگرها ایجاد شدند آشنا می‌شویم.

1

بریژیت باردو- آرایش چشم اسموکی

بابت آرایش چشم اسموکی که این روزها به پایه ثابت بسیاری از آرایش‌ها تبدیل شده باید از برژیت باردو تشکر کنیم.البته این آرایش ریشه‌هایی قدیمی‌تر از این بازیگر دارد اما بریژیت باردو عامل یک انقلاب زیبایی کوچک در دهه ۱۹۶۰ شد. در حالی که بیشتر افراد در آن دوره از خط چشم استفاده می‌کردند اما بریژیت یک آرایش چشم اسموکی داشت، جوری که انگار فراموش کرده است که آرایش شب قبل خود را پاک کند.

2

بلا حدید-ژاکت کش‌باف پشمی با دکمه‌های نیمه بسته

تا همین اندکی پیش ژاکت‌ها آیتم‌هایی از مد افتاده در کمد لباس به شمار می‌رفتند که تنها برای مادر بزرگ‌ها مناسب بودند؛ اما بلا حدید این موضوع را تغییر داد. دختران زیادی عاشق این استایل بولد شدند و شروع به پوشیدن آن کردند.

3

جنیفر بیل- یقه رومی

جنیفر بیل این استایل را از قصد ترند نکرد بلکه این استایل برگرفته از نحوه لباس پوشیدن این بازیگر در یکی از فیلم‌هایش و به صورت تصادفی ایجاد شد. در واقع برای این که لباسش در فیلم از سر جنیفر رد شود مجبور به گشاد کردن آن شدند و سپس تصادفا استایل یقه رومی ایجاد شد و به ترندی در سال ۱۹۸۰ تبدیل شد.

4

بریژیت باردو_کفش‌های باله

بریژِیت باردو یکی از خلاق‌ترین و پیشروترین افراد در استایل خود بود و این موضوع از تعداد ترندهایی که با استایل او ایجاد شد مشخص است. در سال ۱۹۵۶ به سفارش بریژیت برای او کفش‌های باله‌ای ساخته شد. این کفش‌ها به زبان فرانسوی سیندرلا نامگذاری شدند. او این کفش‌ها را در اوقات آزاد خود و همچنین در چند نقش‌آفرینی پوشید و در نهایت با پوشیدن این کفش‌ها در فرش قرمز آن را تبدیل به یکی از ترندهای ماندگار و جهانی کرد.

1 پاسخ

ارسال یک پاسخ

در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>