cover (1)

تلویزیون واقع نما و دنیای مد (قسمت دوم)

آیا تا به حال اسم تلویزیون واقع نما (Reality television) به گوش شما خورده است؟ تلویزیون واقع نما به نوع خاصی از برنامه‌های تلویزیونی گفته می‌شود که از سال ۲۰۰۰ رواج پیدا کرد. بسیاری از افراد مانند خانواده کارداشیان شهرت خود را مدیون این سبک خاص از برنامه‌های تلویزیونی هستند. در تلویزیون واقع نما برنامه‌ها دارای طرحی کلی هستند اما فیلمنامه مشخصی ندارند. بعضی برنامه‌های گفت‌وگو محور، مسابقه‌ای و … هم در شمار این برنامه‌ها قرار می‌گیرند. این برنامه‌ها در نقطه میانی مستندها و برنامه‌های خیالی و سرگرم کننده قرار دارند و به نوعی تلاش دارند به هردوی این اهداف برسند.

این برنامه‌ها علاوه بر سرگرمی اطلاعات خوب و مفیدی در حوزه‌های مختلف در اختیار مخاطبان خود قرار می‌دهند. در این مطلب قصد داریم تعدادی از شوهای تلویزیون واقع نما را در حوزه مد و فشن با یکدیگر مرور کنیم تا بتوانیم به کمک این شوهای تلویزیونی با ترندها و شرایط کنونی دنیای مد و فشن آشنا شویم.

4(1)

پروژه مد

این شو تلویزیونی برای اولین بار در شبکه تلویزیونی براوو پخش شد. موضوع این شو طراحی بهترین لباس بود. این مسابقه با روندی مشابه روند آمریکن آیدل، یکی از دیگر شوهای پرآوازه تلویزیون واقع نما، در هر دوره خود میزبان طراحان مختلفی بود که در هر مرحله عده‌ای از آن‌ها بنا بر قضاوت داوران حذف می‌شوند.

5

هنر طراحی

این شو به زندگی نوابغ در عرصه‌های هنری مختلف می‌پردازد. فرقی ندارد که نابغه مورد نظر، عکاس، طراح و یا آرشیتکت است. وجه مشترک تمامی این عرصه‌ها وابستگی موضوع مورد نظر به خلاقیت است.

6

یک کوک در زمان

با این شو می‌توانید در کنار امبر بوچارت، مورخ دنیای مد، به سفری در طول تاریخ بروید. در این شو ماجراجویانه و شگفت‌انگیز پارچه‌ها و طرح‌های قدیمی را بررسی می‌کنید. این شو تلویزیونی واقع نما برای شما پنجره‌ای به فرهنگ تاریخی جوامع مختلف باز می‌کند.

0 پاسخ

ارسال یک پاسخ

در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>