cover (1)

خانواده‌هایی که مد و فشن در خون آن‌هاست! (قسمت اول)

چه این موضوع را دوست داشته باشیم و چه نه، مد و فشن در خون بعضی از خانواده‌ها جریان دارد و اعضای این خانواده‌ها تاثیری به مراتب بیشتر بر این صنعت دارند. خانواده‌هایی که لزوما با سرمایه‌ای زیاد و یا تولیدات گسترده‌ای کار خود را آغاز نکردند اما خلاقیت و سخت‌کوشی آن‌ها در دراز مدت به ثمر نشسته است. در این مطلب با تعدادی از این خانواده‌ها آشنا می‌شویم.

2 (1)

Versace

در اواخر دهه ۱۹۷۰ جیانی ورساچه در کنار برادر و خواهرش، سانتو و دوناتلا برند خود را به نام ورساچه در ایتالیا تاسیس کرد. خانواده ورساچه سابقه طولانی در خیاطی داشتند. او اولین لباسش را در ده سالگی طراحی کرد. بعد از قتل تراژیک جیانی در سال ۱۹۹۷ دوناتلا مدیریت برند را بر عهده گرفت و دخترش آلگرا هم صاحب بخش عمده شرکت است. جیانی توسط یک قانل زنجیره‌ای به نام اندرو کونانان به قتل رسید و قتل او تاثیر عمیقی بر دوناتلا و آلگرا داشت. جیانی بخش عمده سهام شرکت را از در وصیت خود به آلگرا بخشیده بود؛ خواهر زاده‌ای که از ابتدا او را می‌ستود.
بعد از مرگ جیانی، دوناتلا به مصرف مواد مخدر روی آورد و گوشه‌گیر و منزوی شد اما با این وجود در برابر فروش برند مقاومت کرد و تلاش کرد تا بتواند کیفیت محصولات برند را در سطحی مطلوب نگه دارد.

3 (1)

Prada

ماریو پرادا در سال ۱۹۱۳ شرکت خود را به عنوان عرضه کننده محصولات چرم تاسیس کرد. اولین محصولات پرادا در آن دور کیف و چمدان چرمی بود. پس از مرگش در سال ۱۹۵۸ لوسیا، دختر او، مدیریت پرادا را به عهده گرفت تا این که در سال ۱۹۷۸ آن را به خواهرزاده ناتنی‌اش میوچا پرادا واگذار کرد. تحت مدیریت میوچا، پرادا برندهای دیگری را هم خریداری کرد و برند خود را به برندی جهانی تبدیل کرد. از دید مجله تایم در سال ۲۰۰۵ میوچا پرادا در بین ۱۰۰ نفر فرد پرنفوذ جهان قرار گرفت.
حالا نام این برند با کالاهای مرغوب و لوکسی گره خورده که راه خود را تا کمد لباس خاندان سلطنتی بریتانیا پیدا کردند.

4 (1)

Ferragamo

سالواتوره فراگامو در سال ۱۹۲۷ این برند را در فلورانس بیان‌گذاری کرد. او در ابتدا کفش ستارگان هالیوود را تهیه می‌کرد و برند او در آن زمان بوت هالیوود نام داشت. سپس سالواتوره به فلورانس بازگشت و برندی با نام خود را تاسیس نمود.

او در سال ۱۹۳۰ ورشکست شد اما کار خود را ادامه داد و به تولید محصولات چرمی پرداخت. این برند از برندهای مورد علاقه مرلین مونرو بود. پس از مرگ سالواتوره همسرش و ۶ فرزند او کسب‌و‌کار خانوادگی را اداره کردند. سالواتوره در دنیای مد و فشن ابداعات فراوانی داشت که این ابداعات و خلاقیت‌ها زمینه‌ساز موفقیت این شرکت شدند. حالا نسل سوم این خانواده این برند را که در حوزه‌های مختلف وارد شده است اداره می‌کنند.

ادامه دارد…

0 پاسخ

ارسال یک پاسخ

در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>