دامن هاي بلند براي تابستان

يكي از ويژگي هايي كه دوره هاي مختلف تاريخ مد را از هم متمايز مي كند «قدّ دامن» است. در گذشته زنان گزينه هاي چنداني براي انتخاب دامن نداشتند. اغلب دامن ها بلند و سنگين بود و با زيردامني هاي متعدد شكل مي گرفت. در قرن شانزده ميلادي، معيار زيبايي را داشتن كمر باريك و پوشيدن دامن هاي پفدار حجيم مي دانستند. زنان قرن هفده، دامن هاي بزرگي با سه زيردامني به تن مي كردند و در قرن نوزده، ژپون هاي سنگين را زير دامن هايشان حمل مي كردند.

2afe1b9d576f0c63436b7db16fd57887

 

با ورود به قرن بيستم كم كم دامن هايي سبك به وجود آمد كه روي بدن مي نشست و فرم اندام را به خود مي گرفت. اين دامن هاي راسته و بلند در دهه ۲۰ ميلادي به دامن هايي كوتاه و چين دار تبديل شد كه مناسب رقص پر جنب و جوش چارلستون در آن دوران بود.

d273c33ebe025dce79897feb1411f68b

در دهه هفتاد، هيپي ها بار ديگر دامن هاي ماكسي را به مد برگرداندند. آن ها دامن هاي بلند رنگارنگ به تن مي كردند كه با سبك زندگي رها و آزادشان در طبيعت كاملا همخواني داشت. در دهه ۹۰ ميلادي دامن هاي كوتاه ميني به جريان اصلي مد وارد شد و يك بار ديگر در سال ۲۰۱۲ دامن هاي ماكسي بلند به ترند محبوب همگان تبديل شد.

summer-fashion-hippie-women-stitching-bohemian

براي بانوان ايراني هم اين دامن هاي بلند و پوشيده گزينه اي جذاب است كه مي تواند تابستاني خنك را براي آنها رقم بزند و جزئي از استايل روزمره شان براي پياده روي، سفر جاده اي، گالري گردي، خريد و حضور در مهماني ها باشد.

چند نمونه دامن ماكسي زيبا را از ميان كالاهاي مديسه انتخاب كرده ايم كه مي توانيد آن ها را به راحتي در پوشش روزانه تان جاي دهيد. برای خرید هرکدام از کالاهای زیر، روی آن کلیک کنید.

 

CD7117

دامن کرپ سبز نعنایی خال خال Amahi

 

 

CD7488

دامن زنانه حریر مشکی گلدار Amahi

 

 

CD7492

دامن زنانه حریر پلیسه مشکی Amahi

 

 

 

MC3339

دامن شلواری زنانه گلبهی گلدار Boronia

 

 

 

0 پاسخ

ارسال یک پاسخ

در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>