cover

با رنگ سال پیش‌رو آشنا شوید!

انستیتوی رنگ پنتون هر سال رنگ‌هایی را که به بهترین شکل بیانگر وضعیت سال هستند معرفی می‌کند و رنگ سال ۲۰۲۱ توسط این انستیتو، طوسی و زرد انتخاب شده است.

ترکیب این دو رنگ بر اساس اعلام انستیتوی پنتون بیانگر انعطاف، خوش‌بینی، امید و مثبت بودنی است که این روزها به آن احتیاج داریم. این اولین باری است که یک سایه رنگی آکروماتیک، طوسی، به عنوان رنگ سال انتخاب شده است. این دو رنگ به عنوان رنگ‌هایی همراه یکدیگر انتخاب شده‌اند که به اهمیت حفظ همبستگی در سال آینده اشاره دارند.

4

این دو رنگ مستقل نشان می‌دهند که چطور المان‌های مختلف می‌توانند در کنار یکدیگر قرار گرفته و پیام قدرت و امید را منتقل کنند. تنها باری که این رنگ زرد روشن و خوشبینانه پیش از این به عنوان رنگ سال انتخاب شده بود در سال ۲۰۰۹ و دوران رکود اقتصادی بود.

این رنگ زرد درخشان، پرانرژی و شادی است و حس گرمابخشی خورشید را منتقل می‌کند. این رنگ به دلیل حس تخیل و روشنگری که دارد با نور خورشید شناخته می‌شود. این رنگ در بیشتر فرهنگ‌ها نشانگر دانش، معرفت، نور خورشید، زیبایی و گرما است. زرد دارای طیف‌های مختلفی است که از آن جمله زرد تیره، زرد روشن و زرد لیمویی است. هر کدام از این رنگ‌ها یک نماد منحصر به فرد دارند. رنگ لیمویی که به عنوان رنگ سال در ۲۰۲۱ انتخاب شده است نماد شور و اشتیاق برای زندگی است.

2

طوسی از دسته رنگ‌های آکروماتیک خنثی است. این رنگ نگاهی مدرن و بی‌مهابا دارد که به همین دلیل در دنیای فشن به‌طور گسترده مورد استفاده قرار می‌گیرد. با توجه به این که گفته می‌شود رنگ خاکستری با خلق و خوی منقی مانند غم، ترس و ناامیدی مرتبط است، انتخاب رنگ خاکستری شاید اندکی پیچیده به نظر برسد اما پنتون اعلام کرد که این یک سایه خاکستری متوسط است و نه سایه‌ای سنگین؛ این رنگ به دلیل مقاومت، قدرت و تکیه‌پذیری آن انتخاب شده است.

1

کارشناسان رنگ می‌گویند در سال ۲۰۲۱ ما باید احساس کنیم که همه‌چیز روشن‌تر می‌شود، این برای روح انسان ضروری است. این دو رنگ به عنوان رنگ سال ۲۰۲۱ با امید به نوری در انتهای تونل تاریک معرفی شده‌اند.

0 پاسخ

ارسال یک پاسخ

در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>