​سالنامه آثار هنرمندان سایز کوچک دانو

زندگی کردن را فراموش نکنید! (بخش اول)

هرچند سرعت زندگی کردن روز به روز افزایش می‌یابد اما این نباید باعث شود تا کیفیت زندگی‌مان هم کاهش یابد. روز به روز بیشتر کار می‌کنیم و در انتهای روز خسته‌تر به خانه بازمی‌گردیم اما باید حواسمان به کیفیت زندگی شخصی، چه تنها و چه با خانواده‌مان باشد. نباید اجازه دهیم زیاد کار کردن بنیان روابط خانوادگی‌مان را خراب کند یا حتی اگر تنها زندگی می‌کنیم باید حواسمان به رابطه درونی‌مان با خود باشد. نباید اجازه دهیم همه لحظاتی که در خانه هستیم تنها به دراز کشیدن روی مبل و خیره شدن به تلویزیون سپری شود. می‌توانیم هرروز با انجام دادن کارهایی که لحظات را برایمان شاداب‌تر می‌کند تلاش کنیم تا زندگی کردن را فراموش نکنیم. کاری که برای کسب درآمد انجام می‌دهیم چه در راستای اهداف شخصی‌مان باشد و چه نباشد؛ چه عاشق کارمان باشیم و چه نباشیم، اینکه خودمان را وقف کارمان کنیم در روحیه‌مان تأثیر منفی خواهد داشت. ذهن ما برای اینکه کاری را درست انجام دهد به استراحت و تخلیه نیاز دارد تا راندمان کاری‌مان افزایش یابد. اگر در تنهایی یا کنار خانواده زمان با کیفیتی را سپری کنیم، آماده‌تر، خلاق‌تر، شاداب‌تر و با انرژی بیشتر به کارهایمان رسیدگی خواهیم کرد و روند مثبت و رو به جلویی را پیش خواهیم گرفت. در این مطلب چند مورد از کارهایی را که کیفیت زندگی کردنمان را افزایش می‌دهد و ذهنمان را آسوده می‌کند بیان می‌کنیم.

 

ژورنال بنویسید

بیرون ریختن افکارتان و پیاده کردن آن‌ها روی کاغذ می‌تواند باعث شود از مشکلاتتان فاصله بگیرید و با نگاهی اجمالی به آن‌ها برنامه‌ریزی کنید. این کار ذهنتان را منظم می‌کند و شما را برای مواجه شدن با مسائل پیش رو آماده می‌سازد. زمانی را به نشستن و نوشتن اختصاص دهید. نگران مشکلات گرامری، غلط املایی، سبک و یا تکنیک‌های نویسندگی نباشید،یک دفتر برای ژورنال‌نویسی تهیه کنید، فقط بنویسید و افکارتان را تخلیه کنید. درباره‌ی گذشته، حال و آینده‌تان بنویسید، یا اصلا درباره‌ خودتان ننویسید! داستانی کوتاه بسازید و یا نامه‌ای به کسی بنویسید، چه بخواهید آن را ارسال کنید چه نکنید.

1

​سالنامه آثار هنرمندان سایز کوچک دانو

​سالنامه آثار هنرمندان سایز کوچک دانو

کتاب بخوانید

زمان بیشتری برای ماندن در خانه اختصاص دهید و  از این زمان برای مطالعه استفاده کنید. کتاب‌هایی را بخوانید که همواره به خود قول داده بودید روزی آن‌ها را خواهید خواهند، آن روز هیچگاه فرا نخواهد رسید! می‌توانید کتاب‌های مد نظرتان را غیرحضوری و با خرید اینترنتی تهیه کنید و برای خواندن آن‌ها برنامه‌ریزی کنید. روزانه ساعات معینی را به خواندن کتاب‌هایتان اختصاص دهید.

2

کتاب وداع‏ با اسلحه‏ اثر همینگوی

کتاب وداع‏ با اسلحه‏ اثر همینگوی

در خانه ورزش کنید

اگر شرایط شغلی و معیشتی‌تان به شما اجازه نمی‌دهد به صورت منظم به باشگاه‌های ورزشی بروید، می‌توانید در خانه ورزش کنید. از حرکات ساده شروع کنید، دراز و نشست بروید، پروانه بزنید، حرکات کششی انجام دهید. ابزار‌های ورزشی‌ نیز طراحی شده‌ است تا بتوانید بدون خارج شدن از  خانه و در فضای کم ورزش کنید. از چرخونک و حلقه‌های لاغری استفاده کنید، طناب بزنید، برای دراز و نشست رفتن ازصندلی‌های مخصوص این کار کمک بگیرید و یا اگر حرفه‌ای ورزش می‌کرده‌اید و حالا دیگر شرایط و زمان ورزش کردن حرفه‌ای را ندارید از لوازم TRX برای آماده نگه داشتن عضلات خود استفاده کنید. زمانی را در روز به ورزش کردن اختصاص دهید، بهتر است این فعالیت ها را صبح انجام دهید تا بدن و ذهنتان برای ادامه فعالیت‌های روزانه شاداب باشد.

3

​دستیاره بنفش و زرد تن زیب

​دستیاره بنفش و زرد تن زیب

(ادامه دارد)

1 پاسخ

ارسال یک پاسخ

در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>