cover

کدام عطر برای کدام شخصیت مناسب است؟ (بخش دوم)

سلیقه شما در انتخاب رایحه و عطر ارتباط مستقیم با شخصیت‌تان دارد. دکتر هیرش، بنیانگذار سازمان تحقیقاتی رفتارشناسی بر اساس ذوق بویایی با آزمایش روی هجده هزار نفر و مقایسه سلایق و شخصیت‌ها این فرضیه را ثابت کرده است. شما با بو کردن یک شخص و تشخیص سلیقه او در انتخاب عطر به ویژگی‌های شخصیتی او پی خواهید برد و بر همین اساس بهتر است در انتخاب عطر، ویژگی‌های شخصیتی خودتان را نیز در نظر بگیرید. در ادامه چند نمونه از سلایق بویایی و ویژگی‌های شخصیتی مربوط به آن را که از نتایج پژوهش دکتر هیرش به دست آمده است شرح می‌دهیم.

علاقه‌مندان به رایحه چوب‌های تر

اگر به رایحه چوب‌های تر و جنگلی علاقه‌مندید احتمالا شخص ایده‌آل گرایی هستید. شما بزرگترین منتقد خود هستید و اگر فکر می‌کنید این ویژگی همواره شما را آزرده است به این فکر کنید که جایگاهی که الان صاحب آن هستید حاصل همین ویژگی است. همین کارکتر در کار، تحصیل و زندگی از شما انسانی موفق ساخته است. علاقه‌مندان به رایحه چوب‌های تر همواره بالاترین سطح انتظار را از خود دارند و آنچه دیگران درباره‌شان فکر می‌کند برایشان اهمیت زیادی دارد.

1

عطر مردانه 100ml He Wood EDT Dsquared

عطر مردانه ۱۰۰ml He Wood EDT Dsquared

علاقه‌مندان به رایحه وانیل

باور عمومی آن بود که علاقه‌مندان به رایحه وانیل شخصیتی درونگرا و ایستا دارند اما در این پژوهش مشخص شد که این باور درست نیست و حقیقت کاملا عکس آن است. علاقه‌مندان به این رایحه اشخاصی اهل زندگی، انرژیک، دوستدار جمع و میهمانی، با نمک و طناز هستند. اگر از عطرهایی که رایحه وانیل در آن غالب است استفاده می‌کنید حتما می‌دانید که چطور باید میهمانی بگیرید و چطور باید میزبانی کنید تا به همه خوش بگذرد. ماجراجویی را دوست دارید و ترجیح می‌دهید بیشتر اوقات خود را خارج ازخانه سپری کنید.

2

​عطر زنانه 50ml New York EDT She

​عطر زنانه ۵۰ml New York EDT She

علاقه‌مندان به رایحه نارگیل

علاقه‌مندان به این رایحه از خوش‌پوش‌ترین شخصیت‌ها هستند. آن‌ها به مد اهمیت می‌دهند در انتخاب لباس دقت عمل به خرج می‌دهند. اگر به این رایحه علاقه دارید احتمالا عاشق زیورآلات هستید و زمان زیادی را به انتخاب و خرید اکسسوری اختصاص می‌دهید و کمدی پر از لباس و کشویی مملو از زیورآلات دارید. این اشخاص از روحیه رهبری خوبی نیز برخوردارند و معمولا داوطلبانه رهبری را در کارهای گروهی به عهده می‌گیرند.

3

عطر مردانه 100ml Spirit Legend EDT Montblanc

عطر مردانه ۱۰۰ml Spirit Legend EDT Montblanc

علاقه‌مندان به رایحه یاسمن

اگر به عطرهایی که بوی یاسمن در آن غالب است علاقه دارید احتمالا فردی استقلال‌طلب هستید. دیگران همواره روی شما حساب می‌کنند و در سختی‌ها و مشکلات از شما کمک می‌خواهند. شما مستقل و در برابر مشکلات مقاومید و در روابط احساسی به طرف مقابلتان حس امنیت می‌دهید. شما سخت به دیگران اجازه نزدیک شدن به زندگی شخصی‌تان را می‌دهید و در انتخاب دوست بسیار محتاط عمل می‌کنید اما به محض رسیدن به اعتماد کافی از هیچ کمکی دریغ نمی‌کنید.

4

عطر زنانه 90ml Bright Crystal Edt Versace

عطر زنانه ۹۰ml Bright Crystal Edt Versace

0 پاسخ

ارسال یک پاسخ

در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>