cover

کدام عطر برای کدام شخصیت مناسب است؟ (بخش اول)

سلیقه شما در انتخاب رایحه و عطر ارتباط مستقیم با شخصیت‌تان دارد. دکتر هیرش، بنیانگذار سازمان تحقیقاتی رفتارشناسی بر اساس ذوق بویایی با آزمایش روی هجده هزار نفر و مقایسه سلایق و شخصیت‌ها این فرضیه را ثابت کرده است. شما با بو کردن یک شخص و تشخیص سلیقه او در انتخاب عطر به ویژگی‌های شخصیتی او پی خواهید برد و بر همین اساس بهتر است در انتخاب عطر، ویژگی‌های شخصیتی خودتان را نیزدر نظر بگیرید. در ادامه چند نمونه از سلایق بویایی و ویژگی‌های شخصیتی مربوط به آن را که از نتایج پژوهش دکتر هیرش به دست آمده است شرح می‌دهیم.

علاقه‌مندان به رایحه مرکبات

اگر عطری را می‌پسندید که بوی مرکبات در آن غالب است به احتمال زیاد شما روحیه رهبری دارید. علاقه‌مندان به این نوع رایحه غالبا افرادی با استقامت، جاه‌طلب و رهبرانی مادرزادند. برخی اوقات سلطه‌طلب و خشن هم می‌شوند اما نگران نباشید، این خصوصیات نیز گاهی در روابط عاطفی و کاری لازم می‌شود فقط حواستان باشد که زیاده‌روی نکنید!

1

عطر مردانه 100ml EDT 1 Million Paco Rabanne

عطر مردانه ۱۰۰ml EDT 1 Million Paco Rabanne

علاقه‌مندان به رایحه رز

کسانی که از عطرهای حاوی رایحه رز استفاده می‌کنند غالبا انسان‌های محتاطی هستند. علاقه‌مندان به این رایحه درونگرا و هستند و به نیازهای دیگران اهمیت می‌دهند. واکنش‌های آنی و غیرمنطقی از خود نشان نمی‌دهند و معمولا برای همه چیز برنامه‌ریزی می‌کنند به همین خاطر است که کمتر پیش می‌آید این شخصیت‌ها خاطراتی شرم‌آور داشته باشند یا افسوس کارهایی را که در گذشته انجام داده‌اند بخورند. آن‌ها قبل از عمل فکر می‌کنند.

2

عطر زنانه 75ml Very Irrésistible EDT Givenchy

عطر زنانه ۷۵ml Very Irrésistible EDT Givenchy

علاقه‌مندان به رایحه اسطوخودوس (لاوندر)

اگر از عطرهای حاوی رایحه اسطوخودوس استفاده می‌کنید احتمالا دارای شخصیتی اجتماعی و برونگرا هستید. علاقه‌مندان به این نوع رایحه به راحتی با دیگران ارتباط برقرار می‌کنند و با آن‌ها دوست می‌شوند. دیگران از وقت گذراندن با آن‌ها لذت می‌برند و معمولا در جمع‌های دوستانه در مرکز توجه‌اند. کار گروهی را ترجیح می‌دهند و در امور، کنجکاوانه عمل می‌کنند.

3

عطر مردانه 100ml Fahrenheit EDT Christian Dior

عطر مردانه ۱۰۰ml Fahrenheit EDT Christian Dior

(ادامه دارد)

1 پاسخ

ارسال یک پاسخ

در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>