cover

۵ نکته تربیتی برای انتخاب لباس کودک

وقتی از استایل کودکان صحبت می‌کنیم همه‌چیز نسبت به دوران کودکی ما تفاوت عمیقی دارد. ما معمولا به استایل‌های کلاسیک و کم‌تعدادی که در آن دوران برایمان شناخته شده بود تمایل داشتیم اما این روزها کودکان از استایل‌ها و ترندهای روز آگاهی دارند؛ خیلی بیشتر از ما.

بیشتر والدین تمایل دارند تا به کودکان خود مانند عروسک‌های کوچکی نگاه کنند که هرچیزی که بر تن کنند در آن خواهند درخشید. مطمئنا همین‌طور است ولی باید به خاطر داشته باشیم که این عروسک‌های کوچک شگفت‌انگیز احتیاج به توجه و مراقبت زیادی دارند.  رسیدگی به استایل کودکان درست مانند تربیت و آموزش آن‌ها اهمیت دارد و نیازمند مطالعه و توجه است.

این روزها، بیشتر لباس‌های دخترانه و پسرانه‌ای که در فروشگاه‌های لباس و ملزومات کودک می‌بینیم، لباس‌هایی هستند که در سایزی بزرگ‌تر توسط بزرگسالان مورد استفاده قرار می‌گیرند. دیدن کودکان در تبلیغات مختلف در حالی که این لباس‌ها را پوشیده‌اند و جذابیت و زیبایی آن‌ها در این لباس‌ها باعث شده تا این استایل‌های بزرگسالانه برای ما عادی به نظر برسد؛ اما وقتی حرف از استایل کودکان است، نباید کراوات‌های تنگ و کفش‌های پاشنه بلند تبدیل به عادت شوند. کودکان باید کودک باشند و بچگانه لباس بپوشند و رفتار کنند؛ درست است؟

در این‌ مطلب با ما همراه باشید تا چند باید و نباید مربوط به استایل کودکان را با یکدیگر مرور می‌کنیم.

راحتی همواره بر استایل ارجحیت دارد

به خاطر داشته باشید برای کودکان همواره راحتی بر استایل ارجح است. اگر کفش زیبایی برای زمستان فرزند خود پیدا کرده‌اید که با دیگر آیتم‌های استایلش همخوانی خوبی دارد اما برای فرزند شما راحت نیست آن را رها کنید. ناهمخوانی بهتر از اذیت شدن فرزندتان در لباسی زیباست. با این کار به او یاد می‌دهید که اعتماد به نفس داشته باشد و خواسته‌ها و نیازهای خود را بر توقعات و نظرات دیگران ترجیح دهد.

2

ست تی شرت و شلوار دخترانه نخی تامینا طوسی مادر

ست تی شرت و شلوار دخترانه نخی تامینا طوسی مادر

آیتم‌های کم‌تر بهترند!

معمولا کودکان نمی‌توانند اکسسوری‌ها و آیتم‌های متنوعی را در استایل خود تحمل کنند. از آن‌ها توقع نداشته باشید که حتی برای مراسم‌های رسمی چندین لباس متنوع در کنار جواهرات و گل‌سر و … را در استایل خود داشته باشند و تا انتهای مراسم مرتب هم بمانند. پس آن‌‎ها را با این اکسسوری‌ها کلافه نکنید. اکسسوری‌های کم‌تر هم بیشتر قابل کنترل هستند و هم جلوی شیطنت و فعالیت فرزند شما را نمی‌گیرند.

5

ست شومیز و سرهمی دخترانه نباتی طوسی چهارخانه For Baby

ست شومیز و سرهمی دخترانه نباتی طوسی چهارخانه For Baby

به آب و هوا توجه کنید

مهم نیست که به یک مراسم مذهبی دعوتید یا یک مهمانی رسمی! مدل و رنگ لباس فرزند شما باید با توجه به آب و هوا تعیین شود.

4

نگذارید زود بزرگ شوند

همیشه دختران برای استفاده از رژلب مادرشان اشتیاق دارند و پسر‌ها دوست دارند کفش‌های پدر را به پا کنند. هرچه‌قدر اشتیاق فرزندان شما نسبت به پوشیدن لباس‌هایی بزرگ‌تر از سن‌شان بیشتر باشد اجازه ندهید که تمام آیتم‌های کمد لباسشان را مانند لباس بزرگسالان انتخاب کنند. بسیاری از این استایل‌ها حتی برای ما به عنوان بزرگسال هم استایل‌های ناراحتی به شمار می‌روند و تحمل آن‌ها برایمان دشوار است. نگذارید فرزندان شما به استقبال این استایل‌ها بروند و به آن‌ها کمک کنید تا از بی قیدی و آزادی دوران کودکی نهایت استفاده را کنند.

3

پیراهن دخترانه نخی کرم قرمز گلدار For Baby

پیراهن دخترانه نخی کرم قرمز گلدار For Baby

به نظر فرزند خود توجه کنید

درست است که در مواقعی انتخاب‌های فرزندان شما توجیه ندارند و یا مناسب نیستند، اما گاهی به فرزند خود اجازه انتخاب دهید و بگذارید لباس‌های خود را انتخاب کنند. درست است که شما همیشه آن‌ها را مانند عروسک‌های کوچک و دوست‌داشتنی خود می‌بینید اما برای رشد شخصیت، خلاقیت و اعتماد به‌ نفس آن‌ها باید گاهی اجازه دهید تا انتخاب کنند و با نتایج انتخاب‌های خود روبه‌رو شوند.

6

ست شومیز و شلوار دخترانه سفید طوسی چهارخانه For Baby

ست شومیز و شلوار دخترانه سفید طوسی چهارخانه For Baby

0 پاسخ

ارسال یک پاسخ

در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>