cover

ماندگارترین نقش‌های کودک در فیلم های سینمایی

بازی گرفتن از بازیگران کودک در فیلم  کار ساده‌ای نیست؛ اینکه برخی از کودکان ذاتا استعداد بازیگری دارند را نمی‌توان انکار کرد اما نقش پررنگ کارگردانان در انتخاب و بازی گرفتن از آن‌ها را نیز نباید نادیده گرفت. در تاریخ سینما کودکان بسیاری بوده‌اند که لحظه‌های ماندگاری را در فیلم های مختلف ساخته‌اند. برخی از آن‌ها ما را متأثر کرده‌اند و در خاطرمان جا خوش کرده‌اند و برخی اهالی سینما را به تحسین واداشته‌اند و  پیشنهادهای کاری زیادی در بزرگسالی دریافت کرده‌اند. بعضی از این کودکان با استعداد را با فیلم‌های ماندگارشان مرور می‌کنیم.

1

 

Natalie Portman, Leon: The Professional

حتی اگر چندان اهل فیلم دیدن نباشید به احتمال زیاد ناتالی پورتمن را در این فیلم به یاد خواهید آورد. او پس از بازی ماندگارش در این فیلم برای چند دهه سر زبان‌ها بود.

6

 

Henry Thomas, E.T

حتما هنری تامس و دوست فضایی‌اش را در این فیلم به خاطر می‌آورید. وقتی انگشت دوستی او با E.T برخورد کرد شما هم نوک انگشتان آن موجود عجیب را حس کردید؟

2

 

Mackenzie Foy, Interstellar

مکنزی فوی در این فیلم در نقش مورف وقتی در اتاقش به پدرش التماس می‌کرد که «بمان» حس از دست دادن عزیزترین کستان را به شما منتقل نکرد؟

5

 

MacCaulay Culkin, Home Alone

و البته اسطوره کودکی بیشتر ما! او را به خاطر دارید؟ کودکی که در این فیلم با خلق صحنه‌های شاد به ما نشان می‌داد که کودکان می‌توانند روی پای خود بایستند و از پس خود برآیند.

3

 

Tom Holland, The Impossible

تام هالند پیش از بازی در سری فیلم‌های مرد عنکبوتی وقتی ۱۴ ساله بود برای بازی در این فیلم که بر اساس داستانی واقعی است تحسین شده است.

4

 

Mina Mohammad Khani, The Mirror

مینا محمدخانی در این فیلم از جعفر پناهی کودکی است که در شلوغی تهران به دنبال خانه‌اش می‌گردد. او از پس بازی‌های در سکوت برآمده و احساسات مشوش یک کودک گم‌شده را به خوبی منتقل کرده است.

7

 

Jodie Foster, Taxi Driver

جودی فاستر دوازده ساله مانند یک بازیگر بالغ فضای تیره و سیاه این فیلم را درک کرد و توانست به بهترین شکل تصورات ذهنی مارتین اسکورسیزی را در قاب دوربین به مخاطب منتقل کند.

8

 

 

0 پاسخ

ارسال یک پاسخ

در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>