cover

بنیان‌گذار برند محبوب کنزو درگذشت

کنزو تاکادا بنیان‌گذار برند محبوب کنزو در ۸۱ سالگی بر اثر ابتلا به کرونا از دنیا رفت. این طراح ژاپنی-فرانسوی نخستین طراح ژاپنی شناخته شده در دنیای مد بود.

کنزو به طراحی‌های روشن و پرنور، شابلون‌های پر درخت و استفاده گسترده از رنگ‌های متنوع مشهور بود. او همواره علاقه‌مند به استفاده از پارچه‌ها و الگوهای گوناگون بود و این علاقه و اشتیاق در طراحی‌های متنوع او مشهود است. روسری‌های طرحدار، لباس‌هایی با رنگ‌های متنوع، پیراهن‌های زنانه با طرحی تلفیقی از استایل ژاپنی و فرانسوی و پارچه‌هایی پر از نقاشی و طرح ، یادگاران او برای دنیای مد هستند. از همان ابتدا این خلاقیت و تنوع کنزو در کارهایش مورد استقبال قرار گرفت و طراح‌های جنگل و درخت او در لباس‌هایش به سرعت به جلد مجله Elle راه یافت.

1

«با انرژی، مهربان و مستعد» طراحان دنیای مد و مدل‌ها با این سه واژه کنزو تاکادا را توصیف می‌کنند. او در سال ۱۹۹۹ از برند کنزو خود را بازنشسته کرده بود تا بتواند فعالیت‌های هنری خود را ادامه دهد اما همچنان به عنوان یکی از چهره‌های پراهمیت در دنیای مد شناخته می‌شد.

2

از دیدگاه طراحان دنیای مد، رویکرد و عملکرد او نسبت به لباس‌های زنان از دوران خود جلوتر بود. او طراحی‌های لباس خود را شاد و آزاد توصیف می‌کرد.

برند او نمونه‌ای از تلفیق موفق طراحی شرقی و غربی است.

0 پاسخ

ارسال یک پاسخ

در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>