Cover

کودکان در چه لباسی احساس راحتی می‌کنند؟

شما چه نکاتی را برای راحتی جسم و ذهن فرزندتان هنگام انتخاب لباس برای آن‌ها در نظر می‌گیرید؟ در این مطلب هرآنچه لازم است برای انتخاب لباس راحت برای فرزندتان بدانید شرح داده‌ایم. برای اینکه کودکان در لباسی که برایشان انتخاب می‌کنیم چه از لحاظ جسمی و چه روحی احساس راحتی کنند بهتر است پیش از خرید لباس نکاتی را در نظر بگیریم.

01

همیشه راحتی را به زیبایی ترجیح دهید

اگر در انتخاب دو مدل لباس برای کودکتان مرددید که یکی در تن او راحت‌تر است و یکی زیباتر حتما لباس راحت‌تر را انتخاب کنید؛ هرچه سن کودکتان کمتر باشد این مسأله بیشتر اهمیت پیدا می‌کند.

02

زیادی به کودک لباس نپوشانید

منظور از اینکه زیادی به او لباس نپوشانید استفاده نکردن از کت یا کاپشن در زمستان نیست بلکه منظور استفاده از اجزا کمتر در استایل کودکان است. برای کودکان تا آنجا که می‌توانید از اکسسوری استفاده نکنید. تعدد زیاد لباس‌ها کودکتان را کلافه می‌کند.

03

لباس کودک را مناسب فصل انتخاب کنید

با این منطق که سیستم ایمنی بدن کودک ضعیف است و زود مریض می‌شود در فصل‌های گرم به او لباس ضخیم نپوشانید. بگذارید کودکتان عوض شدن فصل‌ها و آب و هوای تازه را حس کند. برای هر فصل لباس مناسب همان فصل را به او بپوشانید، نه کمتر و نه بیشتر.

04

به او حق انتخاب دهید

این از مواردی است که برای راحتی ذهن کودکتان باید رعایت کنید. کودکان دوست دارند که سلیقه‌شان در نظر گرفته شود. کودکان نمی‌خواهند مثل یک عروسک با آن‌ها رفتار شود. به او حق انتخاب دهید؛ حداقل دو استایل متفاوت و مناسب را برایش در نظر بگیرید و انتخاب کردن را به او بسپارید.

05

لباس را مناسب سن کودک انتخاب کنید

کودکان حق دارند که کودکی کنند؛ با بزرگ‌تر در نظر گرفتنشان راحتی ذهن آن‌ها را به خطر نیندازید. از استایل‌هایی که برای بزرگسالان مناسب است برای کودکتان استفاده نکنید؛ آن‌ها عاشق رنگ‌های متنوع و طرح‌‌های عجیبند. لباس فرزندتان را مناسب سنش انتخاب کنید.

06

حواستان به کیفیت لباس او باشد

پوست کودکان ظریف است و خیلی راحت به پارچه‌های نامرغوب واکنش نشان می‌دهد. مراقب آن‌ها باشید و با خرید از برندها و فروشگاه‌های مطمئن سلامت فرزندتان را حفظ کنید.

07

لباس‌های گران نخرید

کودکان می‌خواهند آزاد باشند، نگرانی‌های خود را به آن‌ها منتقل نکنید. وقتی برای آن‌ها لباس‌های گران‌قیمت می‌خرید همیشه نگرانید که هنگام بازی کردن لباسش کثیف یا پاره شود و این نگرانی را به او منتقل خواهید کرد. لباسی به کودکتان  بپوشانید که هم خودتان و هم او از هر نظر احساس راحتی کند.

08

0 پاسخ

ارسال یک پاسخ

در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>