fn-pimple-1-980215 main - Copy

۵ اشتباه مراقبتی برای پوست‌های چرب و مستعد جوش

اگر پوست چرب و مستعد جوش دارید، حتما می‌دانید که باید مراقبت‌های خاصی از پوستتان انجام دهید و کارتان از همه خانم‌ها سخت‌تر است. البته حتما تجربه کرده اید که گاهی با همه رسیدگی‌ها و هزینه‌ها هر کاری که می‌کنیم، پوستمان صاف و سالم نمی‌شود. اگر تا حالا همه کرم‌ها و داروها را امتحان کرده اید و انواع داروها و درمان‌های گیاهی را هم تجربه کرده‌اید، شاید اشتباه‌هایی در روتین مراقبتی پوستتان باعث به‌باد رفتن زحماتتان شده‌است.

fn-pimple-1-980215 - Copy

fn-pimple-2-980215 - Copy

استفاده از ضدآفتاب چرب

پرتو آفتاب از بزرگترین دشمنان کلاژن سازی در پوست است و لکه‌ها و جای جوش‌ها را تیره و ماندگار می‌کند. ضدآفتاب‌های چرب و فیزیکال با پرکردن منافذ پوست باعث افزایش احتمال جوش‌زدن می‌شوند. بهترین ضدآفتاب‌ها برای پوست چرب ضدآفتاب‌های ژله‌ای یا فلوئید فاقد چربی هستند که به سرعت جذب پوست می‌شوند و هیچ اثری از چربی و آلودگی روی پوست باقی نمی‌گذارند.

 

 

fn-pimple-3-980215 - Copy

استفاده از شوینده‌های قوی

بر خلاف تصور اکثریت پاک کننده‌‌های خیلی قوی که پوست را خیلی خشک می کند و هر نوع چربی را پاک می‌کند، باعث کشش یا خارش در پوست می‌شود، به بافت پوست آسیب می‌زند و پوست را برای ترشح چربی بیشتر و جبران خشکی تحریک می‌کند. فوم‌های شستشوی فاقد الکل و صابون با قابلیت تنظیم ترشح چربی بهترین گزینه برای پوست چرب هستند.

fn-pimple-4-980215 - Copy

استفاده از ضدجوش‌های قوی و آنتی بیوتیکی

ضد جوش‌های شیمیایی مثل پمادهای دارای رتینول برای پوست‌های مبتلا به حجم زیادی از آکنه مناسب هستند، اما استفاده بیش از حد آنها باعث خشکی پوست و تحریک ترشح چربی می‌شود. روغن عصاره درخت چای یک مایع آنتی باکتریال و ضد جوش است که اگر به طور مرتب استفاده شود، احتمال رشد آکنه را کم می‌کند. روغن درخت چای پوست را پاکسازی و لکه جوش را کمرنگ می‌کند.

fn-pimple-5-980215

استفاده از مرطوب‌کننده‌های کرمی

خیلی از افرادی که پوست‌های چرب دارند، اصلا از مرطوب‌کننده استفاده نمی‌کنند و یا از مرطوب کننده‌های کرمی استفاده می‌کنند که منافذ پوست را با چربی پر کرده و باعث تحریک رشد جوش می‌شوند. بهترین مرطوب کننده برای پوست چرب انواع ژله‌ای و فلوئیدی است که با آبرسانی مناسب تحریک پذیری پوست را کاهش می‌دهند و از چرب شدن پوست جلوگیری می‌کنند.

fn-pimple-6-980215

پاکسازی نکردن پوست

با اینکه نوشیدن آب فراوان در سم زدایی و پاکسازی پوست نقش مهمی دارد، پوست چرب و مستعد جوش اقلا هفته ای یک بار نیاز به پاکسازی عمقی و فیزیکی دارد. ماسک‌هایی که سموم و آلودگی‌ها را به خود جذب کرده، منافذ پوست را تخلیه کرده و چربی پوست را متعادل می کنند، برای پوست مستعد جوش بهترین گزینه هستند.

شما کدام‌یک از این اشتباهات را مرتکب می‌شوید؟ چه نکات دیگری را برای رسیدگی به پوست چرب و مستعد جوش لازم می‌دانید؟

0 پاسخ

ارسال یک پاسخ

در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>